Skip to main content

Maksymalne stwierdzenie, że „pierwsze wrażenia są trwałymi wrażeniami” może brzmieć jak banał, ale mimo to jest pełne mądrości. Klient wchodzący do schludnego i uporządkowanego obiektu jest od razu pod wrażeniem widocznych wysiłków w prowadzeniu zorganizowanego biura.

Dochodzi do wniosku, że firma musi być firmą skrupulatną w prowadzeniu interesów i zarządzaniu. Usługi sprzątania biur sprawiają, że Twój dom lśni ciepłem i daje poczucie podręcznikowej przebiegłości i czystości, co daje firmie znaczną wartość dodaną.

Czyste środowisko:

Twoi pracownicy powinni być fizycznie obecni w biurze przez około 40 godzin tygodniowo. W obliczu rosnącej konkurencji o zatrudnienie prawdopodobnie wzrosną wymagania kierownictwa i indywidualna chęć wspinania się po drabinie korporacyjnej.

Praca w środowisku, które nie zostało odpowiednio zrehabilitowane, jest niczym innym jak zaproszeniem do rozprzestrzeniania się choroby wśród zasobów ludzkich. Jest to podwójny cios, który z jednej strony prowadzi do wzrostu liczby usług medycznych dla zainteresowanych pracowników, z drugiej strony do zwiększenia przestojów pracowników, co prowadzi do ryzyka opóźnień w realizacji projektów. Dlatego też usługi sprzątania należy postrzegać jako główny czynnik przyczyniający się do ogólnej produktywności przedsiębiorstwa.

Częstotliwość:

Nie ma miejsca na dwie opinie na temat częstotliwości sprzątania biura. Gęstość zaludnienia na stopę kwadratową powierzchni handlowej jest znacznie wyższa niż na obszarach mieszkalnych. Dodaj do tego brak rzeczy osobistych do utrzymania czystego środowiska i nie masz innego wyboru, jak tylko pomyśleć o codziennej umowie sprzątania.

Czas:

W umowie należy również podać czas potrzebny na codzienną obsługę. Nie trzeba dodawać, że żadna firma nie chciałaby, aby ich godziny pracy były zakłócane przez personel sprzątający.

Ogólnie rzecz biorąc, dostawcy usług sprzątających pracują we wczesnych godzinach porannych, więc nie są w biurze, zanim nawet ranne ptaszki zaczną dzień.

Zwykle na sprzątanie biura wystarczają 2 godziny. Pokój, który ma być sprzątany, nie jest czynnikiem wpływającym na wymagany czas, ale określa liczbę pracowników, którzy zostaną oddelegowani do pracy. Gdy tylko zaczną się godziny pracy, usługodawca zatrzyma tylko personel szkieletowy na terenie obiektu.

Pracownicy ci pozostają do końca zwykłych godzin pracy, aby co dwie godziny czyścić toalety oraz w razie potrzeby sprzątać spiżarnię i wszelkie wycieki.

Zakres usług:

Usługa obejmuje sprzątanie powierzchni całej powierzchni biurowej – miejsc pracy, spiżarni, toalet, sal nagraniowych itp. Wszelkie meble, wyposażenie, sprzęt AGD jak wentylatory, lampki lampowe, krany, zlewozmywaki, lustra, szyby okienne, umywalki, telefony, komputery, stoły, krzesła itp. są wycierane.

Usługa sprzątania jest świadczona przez zespół specjalistów, którzy zapewniają stosowanie przyjaznych środków dezynfekujących oraz biodegradowalnych chemikaliów w zależności od tego, czy czyszczona powierzchnia jest wykonana ze stali, ceramiki, tworzyw sztucznych, drewna itp.

[ff id=”8″]